Srijeda, 01 Lipanj 2011 12:42
malci_nogomet_neumProteklog vikenda u Mostaru, na stadionu FK ''Velež'' odigran je završni turnir,tj. završnica doigravanja za predpionire. Tu su se našle 4 najbolje ekipe iz Hercegovačko - neretvanske županije,a to su HŠK ''Zrinjski'',FK ''Velež'', NK ''Rama'' i HNK ''Neum'', za koji je važno istaknuti da je osnovan prije nepunih 11mjeseci a već je uspio doći na jednu ovakvu završnicu pored mnogih klubova koji imaju dugu povijest i tradiciju.

U prvom susretu sastali su se HŠK ''Zrinjski'' i HNK ''Neum''. Nogometaši Zrinjskog bili prije utakmice veliki favorit i svi su očekivali laganu pobjedu plemića i prolazak u finale. U vrlo dobroj utakmici više je ipak pokazala ekipa s mora, koja je došla s pravim dišpetom i ogromnom željom da pokažu svima da ovogodišnji rezultati nisu slučajnost i tako su svoju dobru igru u prvom poluvremenu okrunili pogotkom Nikole Kalauza u 18 minuti i zasluženo otišli na predah.

U drugom poluvremenu Mostarci su pokušavali sustići Neumljane, ali nikako nisu uspjeli doći do neke prilike i opasno zaprijetiti odličnoj obrani Neumljana. Tek polovicom drugog dijela jednu odbijenu loptu odlično šutira igrač Zrinjskog, koji zabija eurogol i poravnava rezultat na 1:1, što se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom.

Nakon jedanaesteraca konačan rezultat glasio je 5:3 za Neumljane. Golove su zabili svi igrači, što dokazuje da su odlično pripremljeni došli na turnir i sasvim zasluženo pobjedili vršnjake iz Mostara i učinili povijesni uspjeh za svoj klub.

U drugom susretu FK ''Velež'' je deklasirao NK ''Rama'' s visoki 6:0. U utakmici za treće mjesto nogometaši NK ''Rama'' pobijedili su nogometaše HŠK ''Zrinjski'' rezultatom 2:0.

U finalu su svi očekivali laganu pobedu Veleža, no dogodilo se nešto sasvim suprotno. HNK ''Neum'' dominirao je cijelo prvo poluvrijeme, uz prekrasnu igru i ogroman posjed lopte, što je na kraju i rezultiralo pogotkom Matuška za 1:0. Treba napomenuti da domaći nisu uputili niti jedan udarac po golu Neumljana. U drugom poluvremenu Veležovci su krenuli ofanzivnije i isplatilo im se dvostruko; zabili su dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Neumljani izdržali još koji nalet domaćih i osam minuta prije kraja krenuli u potpunu ofanzivu, a trener Matić svog kapetana, inače najboljeg igrača turnira, i jednog od najmlađih Nikolu Vuletića (1999 godište) šalje u sami vrh napada i sve igrače u polovicu domaćih, što je rezultiralo Vuletićevom prečkom, stopostotnom prilikom Matuška i još dvije prilike Konjevoda i Šutala. Konačan rezultat utakmice ipak je glasio 2:1 za domaćina.

Trener HNK ''Neum'' Ivan Matić je po završetku turnira istaknu: ''Ovo je jedan od najljepših trenutaka u mojoj karijeri, iako je ona na samom početku. Ponosan sam na svoje dečke jer su mi priuštili osjećaj kakav sam zadnji put imao 1998 godine, kada je Hrvatska reprezentacija igrala u Francuskoj, a neki od mojih igrača tada još nisu bili ni rođeni. Ovo je njihova pobjeda i rezultat njihovog rada i vjere da možemo dogurati ovako daleko. U našoj ekipi je igrao i najmlađi igrač Ivan Bošković, koji još nema ni 11 godina. Zelio bih se zahvaliti svima, igračima, stručnom stožeru kluba, roditeljima koji mariljivo pomažu, kao i legendarnom Franji Džidiću koji je čestitao na odličnoj igri''.

{gallery}nogometasi_neuma_lipanj_2011{/gallery}

Tekst: HNK ''Neum''

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.