Nedjelja, 28 Ožujak 2010 11:15
hkkcapljina_bosnaasa_naslIako nisu uspjeli izboriti pobjedu nad favoriziranom Bosnom  košarkaši  HKK Čapljina Lasta pokazali su kako se mogu nositi  i sa najjačim protivnicima u BIH. To se osobito odnosi na drugo poluvrijeme tj. treću i četvrtu četvrtinu utakmice protiv Bosne kada su čapljinski košarkaši bili  prosto preporođeni u odnosu na prve dvije četvrtine.

Na poluvremenu je Bosna vodila sa 46:36 (prva četvrtina 19:14 i druga četvrtina 27:22 za Bosnu), a krajnji rezultat utakmice 79:75 (treća četvrtina 22:10 za Čapljinu i četvrta četvrtina 23:17 za Bosnu). Za veliku pobjedu  protiv velike Bosne  čapljinskim košarkašima nedostajalo je više iskustva i spretnosti u ovako jakim utakmicama a što sarajevski igrači imaju igrajući u NLB ligi. U tim odlučujućim trenucima,a to su bile zadnje dvije-tri minute, košarkaši Čapljine nisu imali onu potrebnu mirnoću i preciznost, a i sudačka je trojka ( Zurapović,Jovanić i Miličević ) svojim odlukama dobro  naljutila domaće igrače i klupu te cijelu  dvoranu.

Ipak, Čapljina je dokazala da spada u sam vrh BIH košarke te da je ovaj poraz od moćne Bosne od samo četiri poena razlike ravan pobjedi. Ozračje na tribinama čapljinske bilo je za čistu desetku, a koreografija navijačke skupine PATRIOTI opet je sve nazočne ostavila bez  daha. Bitno je da je Čapljina u krugu doigravanja za prvaka BIH a što je zaista veliki uspjeh čapljinske košarke i športa uopće jer je na početku (povratničke) sezone u Premijer ligi BIH bio cilj samo ostati u tom natjecanju. Stoga je sami plasman u doigravanje itetako veliki uspjeh, a ukoliko i u drugim utakmicama pruže ovakvu igru kao protiv Bosne (osobito drugi dio utakmice) onda je za očekivati da košarkaši Čapljina Laste izbore i jedno od prva četiri mjesta.

U prvom poluvremenu  presudne su bile trojke koje  su košarkaši Bosne pogodili čak devet puta, a čapljinci samo jednu. U drugom dijelu utakmice Bosna je pogodila samo tri trojke a Čapljina pet. Važno je istaknuti kako je Čapljina na kraju nadskakala Bosnu tj. imala je 28 skokova (14 u napadu i 14 u obrani) dok je Bosna imala 22 skoka (pet u napadu a 17 u obrani).Čapljina je imala i manje izgubljenih lopti (ukupno 11 a Bosna 14) te više osovojenih lopti(ukupno 7 a Bosna 3). Domaća Čapljina imala je i bolju realizaciju slobodnih bacanja (77 % a Bosna 68 %). Bosna je bila bolja u šutu za tri poena (realizacija 55% a Čapljina tek 23 %) dok je Čapljina bila uspješnija u šutu za dva poena (54% a Bosna 48 %).  Čapljina je imala i jednu blokadu više od Bosne dok je broj asistencija bio isti (po 15). Nažalost, na kraju su se presudne pokazale baš te trojke u čemu je Bosna i jednino bila dosta bolja od Čapljine.

Strijelci kod Čapljine su bili Brkić (21 koš), Baković (15),Zdravković (14), Jagodić i Lerić (po 8), Galić (6),Radovanović (3) dok niti jedan koš nisu postigli kapetan Jelčić, Opančar, Prce, Previšić i A.Jelčić. Strijelci kod Bosne su bili Šehović i Rakočević (po 16 koševa), Đurasović(13), Milošević(10), Pašalić(7), Bajić i Sarajlija (po 6), Jovanović (5) a u strijelce se nisu upisali Buza, Čamdžić, Radonjić i Kojadinović.

{vsig}hkkcapljina_bosnaasa{/vsig}

Tekst i snimke:Frano Matić,Večernji list,ČA Portal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.