Subota, 05 Travanj 2014 20:36

hnk capljina znk mtk naslMuškarci diljem svijeta složili bi se sa frazom da ''Nogomet nije za žene'', no Čapljinske nogometašice pobijaju svaku teoriju. Povijesna utakmica koja se održala na Bjelavama bila je dosta uzbudljiva i završila je pobjedom gostiju 3:1. Početni udarac na utakmici između ŽNK ''Čapljina'' i ŽNK ''Neretva'' Metković, izveo je dr. Smiljan Vidić, načelnik općine Čapljina.

Gošće iz Metkovića bolje su otvorile susret te su povele rezultatom 2:0 golovima: Anite Jelinić i Glorie Šimunović. U drugom poluvremenu, igračica sa klupe Doris Vico, smanjila je rezultat na 2:1 te su nakon toga gola Čapljinke imale više od igre.

Ana Mandić srušila je sve nade Čapljinskih nogometašica da izjednače rezultat, te realizirala pogodak za konačnih 3:1.

Domaće igračice u zadnjoj minuti susreta imale su priliku da sa 11 metara smanje rezultat na 3:2, no golman gostiju odbranio je udarac kapetana ŽNK ''Čapljina'' Veronike Terzić.

''Ovo je prva povijesna ženska nogometna utakmica na Bjelavama. Jeste da su moje cure izgubile ovu utakmicu sa 3:1, ali sam dosta zadovoljan igrom. Što se tiče ekipe Metkovića, njihove curice dosta su starije, skoro sve idu u Srednju školu, dok su kod mene curice Osnovna škola, samo dvije od njih pohađaju Srednju školu.

Prva im je utakmica, tako da je tu bilo dosta treme, ali sve u svemu za prvi put, jako dobro su odigrale i snalazile su se na terenu. Prvo poluvrijeme odigrale su lošije, dok se već u drugom poluvremenu vidio neki pomak. Kažem, nakon prvog poluvremena oslobodile su se, opustile su se od tog nekog grča, počele su igrati i primjenjivati ono što radimo i vježbamo na treninzima.

Mislim da se njihova igra može dignuti na veći nivo za godinu - dvije, dok one još malo sazriju, a također i treninzi trebaju biti jači'', kazao je trener ŽNK ''Čapljina'', Ante Markota.

Za ŽNK ''Čapljina'' nastupile su: Ivana Hrkač, Lana Vidić, Frančeska Šimić, Rahela Vego, Anđela Arar, Ivana Milinković, Katarina Buntić, Veronika Terzić, Gabrijela Dugandžić, Ana Previšić i Nikolina Sivrić.

U drugom poluvremenu trener Markota dao je priliku i ostalim igračicama, a to su: Magdalena Kraljić, Karmen Kordić, Iva Goluža, Mihaela Klepo, Sara Obradović, Mija Čuljak, Doric Jurić, Doris Vico, Patricija Krmek, Ružica Mandić i Antea Čuljak.

''Ova prva utakmica bila je dosta dobra. Izgubile smo, ali bilo je jako dobrih prilika, koje ja i moje suigračice, nažalost, nismo iskoristile. Imali smo penal, koji nismo uspjele realizirati, nakon toga pred sami kraj utakmice imali smo pogodak u stativu, jednostavno mali nedostatak sreće, a i trema je bila vidljiva.

Do sada smo imali utakmice na malim terenima, na kojima smo igrali dosta dobro, ovo nam je prva utakmica na velikom terenu. Imamo dosta dobre i jake treninge, dosta smo vježbale i spremale smo se, ali trema je napravila svoje, pa smo tako upisale poraz'', izjavila je Veronika Terzić, kapetan ŽNK ''Čapljina''.

ČA::portal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.