Ponedjeljak, 03 Ožujak 2014 13:17

hnkcapljina branitelj naslNogometaši Čapljine na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Prve lige federacije BiH  bili  su bolji od ekipe FK ''Mladost'' te pobijedili rezultatom 3 - 0. Odlična utakmica po veoma teškom terenu na kojem su se bolje snašli domaći igrači.

Prvu 100% priliku imali su gosti u 34 minuti, no siguran pogodak sa gol linje spasio je odlični Džananović. Domaći igrači došli su u vodstvo u 39 minuti nakon odlične akcije sa lijeve strane u kojoj je Luka Menalo uputio centaršut u šesnaesterac gostiju,  gdje se najbolje snalazi Rako  koji glavom spušta povratnu loptu do Jurčevića i postiže pogodak za vodstvo domaćina.

U nastavku utakmice, točnije u 50 minuti, odličan prodor i centaršut sa lijeve strane, ponovno je uputio Luka Menalo, a loptu glavom za 2:0 ponovo u mrežu šalje Zdenko Jurčević. Gosti u 62 minuti utakmice ostaju bez kapetana Semira Kubata, koji je isključen iz igre zbog drugog žutog kartona.

Odlična akcija domaćih, u 73 minuti, nakon ubacivanja Rake u šesnaesterac Pero Menalo pogađa stativu. Za konačnih 3:0, u devedesetoj minuti, povećava Robert Grbavac koji koristi grešku gostujućeg golmana, koji ispušta loptu iz ruku nakon dobro izvedenog kornera Petra Jurasa.

Valja napomenuti da je ovakvoj dobroj utakmici falilo gledatelja jer se danas na stadionu Bjelave okupilo tek pedesetak vjernih navijača HNK ''Čapljine''.

''Mi smo znali da će nas čekati teška utakmica za koju smo se i pripremali ovi četrdeset dana. Mislim da smo zasluženo dobili ovu utakmicu i pobjedili 3:0, iako je teren bio težak za igru,  protivnik je stalno bio iza lopte te smo mi pokušavali otvorenijom igrom i igrom iz prekida da to realiziramo te smo dali dva lijepa gola.

Što se tiče borbenosti moramo i dalje nastaviti igrati ovako kao što smo to napravili u ovoj utamici, a što se tiče same igre moramo na nekim stvarima još raditi jer ipak danas su igrala tri juniora u standardnoj postavi i to treba biti poticaj svim ovim igračima i upravi da ovako nastave, nekad će biti lošije, nekad bolje, ali mi moramo ići dalje.

Očekivao sam tešku utakmicu jer se ekipa Mladosti dobro pripremila, jedna ozbiljna ekipa, pojačali su se po svim linijama, dok je u nas otišlo puno igrača te smo mi dali šansu mlađim igračima i to se sakako vidjelo na turniru i na današnjoj utakmici. Ponavljam znali smo da je teška utakmica ali mi smo protivnika respektirali i držali smo se rasporeda, te smo iz jedne čvrste igre dobili dva lijepa gola, treći smo realizirali iz kornera i zasluženo pobijedili'', kazao je Damir Borovac trener HNK ''Čapljina''.

ČA::portal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.