Nedjelja, 16 Veljača 2014 18:00

zrinja pljinaca naslNogometaši Zrinjskog pobjednici su 24. Memorijalnog turnira Andrija Anković u Gabeli. U finalnom susretu odigranom na stadionu Podavala ekipa iz Mostara je s 1:0 pobijedila Čapljinu. Jedini pogodak postigao je Ivan Crnov u 79. minuti.

Malobrojni gledatelji u Gabeli brzo će zaboraviti ogled između Zrinjskog i Čapljine, koji je ponudio rastrganu i bezidejnu igru obje momčadi po teškom terenu. Iz veoma slabog prvog poluvremena vrijedi tek izdvojiti neprecizne pokušaje Šćepanovića i Mamića za Zrinjski, te udarac Vasilj kojega je s lakoćom zaustavio Dujković.

U nastavku je do izražaja došla bolja fizička pripremljenost Mostaraca.  U 68. minuti debitant u dresu Zrinjskog Marko Basara imao je odličnu prigodu za pogodak, ali je njegov udarac sa 11-12 metara u posljednji trenutak izblokirao stoper Čapljinaca Osmanagić.

Zrinjski je u 79. minuti došao do pogotka. Crnov je prvi put pogodio svog suigrača Basaru, a iz drugog pokušaja lijevom nogomet donji lijevi kut gola Čapljine. Nedugo zatim Mamić je sam istrčao pred vratara Čapljine, ali je njegov snažan udarac završio iznad gola.

Zrinjski: Dujković, Zlatić, Radeljić, Tipurić (od 65. Ostojić), Stojkić (od 46. Belošević), Šćepanović (od 46. Muminović), Vranjić (od 65. Jozić), Basara, Đurić (od 46. Crnov), Mamić, Pehar (od 46. Stojanović).

Čapljina: Mikulić, Brajković, Džananović, Osmanagić, Nebić, Vasilj, Jurčevivć, Jelčić, Rako, L. Menalo, Tomičić (još su igrali: P. Menalo, Cvitanović, Marin, Nikše, Tastekin, Bykov, Kalfić, Juras).

Nakon završetka turnira dodijeljena su priznanja najboljim momčadima i pojedincima. Najbolji igrač je Ivan Crnov (Zrinjski), najbolji strijelac s dva pogotka Nebojša Popović (GOŠK), a najbolji vratar Ratko Dujković (Zrinjski), igrač koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića je Željko Malčić GOŠK.

U susretu za treće mjesto GOŠK je s 1:0 pobijedio Budućnost, a mrežu gostiju iz Podgorice pogodio je Željko Malčić iz jedanaesterca u 38. minuti.

Tekst: Pogled.ba

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.