Nedjelja, 19 Siječanj 2014 14:22

kosarkasi naslKošarkaši Čapljine Laste iznenadili su sinoć u Mejdanu OKK Slobodu te nakon uzbudljive završnice i nakon produžetka slavili su rezultatom 97:102 (22:19, 24:21, 24:21, 19:39 – 8:13). U regularnom dijelu susreta bilo je 89:89.

Kod Čapljinaca nezaustavljivi su bili Amerikanci James Lewis (39, 7 trojki poena) i James Wright (26, 3 trojke), koji su najzaslužniji za pobjedu Čapljinaca.

Treći Amerikanac Quintin Immanuel Alexsander postigao je 11 poena, ali je on isključen u 18 minuti nakon faula nad Rusmirom Grošićem.

Košarkaši Slobode, bodreni od oko 3.000 gledatelja, među kojima su bili i Ćiro Blažević, kao i svi nogometaši Slobode, nisu imali previše raspoloženih pojedinaca. U periodu najbolje igre ostvarili su prednost, te su poluvrijeme riješili u svoju korist 46:40. Na kraju treće četvrtine imali su najveću prednost – 70:61.

Nakon toga na scenu je stupio James Lewis koji je zasipao trojkama. Tuzlaci su održavali kakvu-takvu prednost sve do 38. minute, kada je Lewis trojkom donio vodstvo Čapljincima – 87:88. Mišo Tanasilović je vratio prednost OKK Slobodi (89:88), ali je Marko Bokšić iz slobodnih bacanja osigurao produžetak – 89:89. Šansu da domaćin pobijedio imao je Anadin Jahić, ali nije uspio.

U produžetku je nastala “crna rupa” u igri Mulaomerovićeve ekipe. Od prvih šest napada realizirali su samo jedno,  a za to vrijeme Wright i Lewis pogađaju i u četvrtoj minuti produžetka dolaze do ogromne prednosti – 91:96. Posljednja minuta proticala je u međusobnom fauliranju i šutiranju s linije slobodnih bacanja, u čemu su gosti uspješniji i na koncu su zasluženo slavili.

Tuzlalive.ba

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.