Subota, 03 Travanj 2010 22:26
basketball_1U trećem kolu košarkaške lige 6 košarkaši HKK '' Čapljina - Lasta '' doživjeli su težak poraz na gostovanju u Aleksandrovcu. Naime, domaća '' Igokea '' slavila je nad gostujućom Čapljinom rezultatom 92:52.

Od samog početka Igokea je krenula silovito 5:0, a gosti iz Čapljine su se borili koliko im je bilo dozvoljeno. Na prvi odmor se odlazi rezultatom 19:12. U nastavku mnogo efikasnija četvrtina u kojoj je i palo najviše koševa na utakmici, a tu četvrtinu je obilježio Marko Đerasimović s 4 trojke ,  druga četvrtina 27:20, i na odmor se odlazi rezultatom 46:32.

Poslije pauze igrači Igokee su riješili da pokažu da je u Tuzli bio samo slab dan, i u trećoj četvrtini agresivnom odbranom dozvoljavaju gostima da postignu samo 7 poena , a postižu 23 poena, 59:39. Ni 30 razlike nije zadovoljavalo Igose pa su u poslednjoj četvrtini igrali za publiku u dvorani, na asistencije Đikanovića i zakucavanja Blanšarda probudila se i Aleksandrovačka publika koja je do tada bila prilično tiha. Tačku na susret je stavio Zdravković šutom za 3 poena u poslednjoj sekundi za konačnih 92:52.

U ekipi Igokee najefikasniji je bio Đerasimović sa 18 poena,a Batler, Janjušević i Blanšard postigli su po 12 poena. U ekipi Čapljine jedini dvocifren je bio Brkić s 15 poena.

KK Igokea: Batler 12, Janjušević 12, Bocka 5, Šekularac, Đurica 2, Zujović 8, Komatina 7, Đikanović 5, Fekete 3, Đerasimović 18, Blanšard 12, Mesi 8
Trener : Karalić Drago

KK Čapljina Lasta: Radovanović 3, Zdravković 7, Opančar, Lerić 9, Brkić 15, Galić 4, Jagodić 3, Baković 6, Jelčić B. 5, Prce, Jelčić M. , Previšić
Trener : Nazor Ante

Podsjećamo; ovo je treći poraz Čapljine u natjecanju u okviru lige 6. Čapljinci su u prvom kolu na domaćem terenu poraženi od KK '' Bosna ASA BHT '' rezultatom 75:79. U drugom kolu, također na domaćem terenu, bolja je bila ekipa HKK '' Široki TT Kabeli '' rezultatom 61:72.

U idućem, četvrtom kolu, Čapljina će na domaćem terenu dočekati ekipu HKK '' Zrinjski HT Mostar ''. Utakmica će se odigravati u Gradskoj športskoj dvorani u srijedu, 07. travnja, s početkom u 19 sati.

Igokea.com & ČA::portal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.