Ponedjeljak, 01 Ožujak 2010 13:41
ljubuski_capljina_odbojkaOdbojkaši Čapljine na domaćem su terenu ugostili ekipu odbojkaškog kluba '' Zenica '' iz Zenica, koja je na ovo gostovanje došla u oslabljenom sastavu i sa samo 6 igrača. Bez većih problema Čapljinci su za samo 50 minuta igre pobijedili ekipu Zenice rezultatom 3:0 (25:18 25:14 25:18).

Na prvo mjesto tablice popela se ekipa Domaljevca koja ima 30 bodova, dok se na drugom mjestu, samo sa jednim bodom manje nalazi ekipa Čapljine. U idućem kolu odbojkaši Čapljine ponovno su domaćini, i to ekipi OK '' Ilijaš '' iz Ilijaša, što će biti svojevrstan derbi kola.

Sličnu predstavu ovoga vikenda imale su i odbojkašice Čapljine koje su gostovale u Ljubuškom. U okviru osmog kola II ženske Federalne lige – Jug bez većih problema pomlađeni sastav trenera Miloša Jelčića odnio je iz Ljubuškog sva tri boda, pobijedivši domaćina rezultatom 3:0 (23:25 11:25 21:25). Prvi set bio je zaista napet; odigravalo se poen za poen, da bi Čapljina u zadnjem dijelu seta okrenula rezultat u svoju korist. Drugi set pripao je u potpunosti ekipi Čapljine, a kod Ljubuškog je bio evidentan umor i pad koncentracije. U trećem setu Ljubušanke opet pružaju otpor no Čapljinke završavaju ovaj set pobjedon i odnošenjem sva tri boda s gostujuće utakmice.

Ovom pobjedom odbojkašice Čapljine utvrdile su prvo mjesto na tablici, gdje se nalaze već tri tjedna i trenutno imaju 21 bod. Na drugom mjestu je ekipa Ljubuškog sa osvojenih 16 bodova dok se na trećem mjestu nalazi ekipa Širokog Brijega sa također 16 bodova. Posljednje mjesto na tablici pripada ekipi '' Troglav '' iz Livna koja ima 1 osvojen bod.

Ekipi HOK '' Čapljina '' ovom pobjedom otvoren je put za doigravanje za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH; naime Čapljinkama je potrebna samo još jedna pobjeda i sigurne su za ulazak u doigravanje.

U idućem kolu Čapljinke na domaćem terenu ugošćuju ekipu Širokog Brijega, koju su u prvom kolu ovosezonskog dijela natjecanja bez problema savladali rezultatom 3:0.

{vsig}ok_capljina_ok_ljubuski{/vsig}

Tekst i foto: Zdravko Jakiša | ČAportal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.