Nedjelja, 21 Veljača 2010 02:27
kk_bosna_s_naslUvjerljivom pobjedom nad tuzlanskom Slobodom  košarkaši sarajevske Bosne obranili su naslov pobjednika Kupa BIH.  Tako su sarajlije i opravdale ulogu favorita na ovoj završnici Kupa BIH koji se prethodna dva dana igrala u Čapljini. Mnogi su u finalu priželjkivali domaću HKK '' Čapljina – Lasta '' koja je u polufinalu nažalost pokleknula protiv tuzlanske Slobode.

Tako se u finalu na tribinama čapljinske dvorane ni izbliza nije osjetila  ona fantastična atmosfera koju su noć prije stvorili „ Patrioti “ i još preko 1500 navijača.

Pod vodstvom mladog i odlučnog trenera Dejana Parežanina košarkaši Bosne na kraju su uknjižili uvjerljivu finalnu pobjedu protiv Slobode koja u svojim redovima ima nekoliko igrača starih tek 15-16 godina. Prve dvije četvrtine, tj.prvo poluvrijeme, bile su posve izjednačene pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 42:42 (prva četvrtina 23:23 a druga 19:19). U nastavku se očekivao pritisak Slobode ali već  u trećoj četvrtini dolazi do velikog pada u igri tuzlanskih košarkaša pa Bosna pravi seriju od čak 32:9. Tada je i odlučen ovaj finalni susret  a košarkaši Bosne do kraja su posao odradili rutinski i pri tome pokazali svoju uigranost i iskustvo te osobito disciplinu u igri. Pogodili su nekoliko trojki te više napada u kojima su uz pogodak za dva poena izborili i dodatna slobodna bacanja. To je posve uništilo igru i otpor košarkaša iz Tuzle koji su se tek pred kraj susreta uspjeli vratiti na razliku ispod 20 poena. Zadnju četvrtinu tuzlaci su dobili sa 17:10 ali to nije uticalo na konačni rezultat od 84:68 za Bosnu.

Najraspoloženiji kod Bosne bio je kapetan Suad Šehović(18 poena) a pratili su ga Rakočević(16), Kojadinović(15)...  Kod tuzlaka najbolji strijelac je bio Filip  Adamović (15 poena) a slijede Albijanić (14), Suljagić i Hrnčić (po 10 poena)...

Na kraju je uslijedilo slavlje košarkaša, trenera i uprave KK '' Bosna Asa BH Telekom '' a uz medalje pobjednički pehar kapetanu Suadu Šehoviću  uručio je  ministar  financija i trezora u Vijeću ministara BIH Dragan Vrankić.

Pobjedničku izjavu trenera Bosne Dejana Parežanina te njegova razmišljanja o samoj organizaciji završnice Kupa u Čapljini, domaćinstvu Čapljine i ukupnom ozračju možete čuti i vidjeti u našem  video prilogu kojeg smo ekskluzivno uradili sa trenerom sarajevskog  kluba '' Bosna Asa BH Telekom '' odmah po završetku finalne utakmice.

{vsig}KK_Bosna_KK_Sloboda{/vsig}

Tekst i foto: Frano Matić i Zdravko Jakiša | ČAportal

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare caportal.info u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, caportal.info ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.